Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Lymfomy

Co vás čeká na cestě za léčbou

Průvodce procesem léčby

Jak protonová léčba probíhá?

Protonová terapie je ambulantní, bez nutnosti hospitalizace. Pro úspěšnou léčbu maligních lymfomů je nedílnou součástí její důkladné naplánování. Po vstupní konzultaci jako první podstoupíte vstupní a diagnostická vyšetření. Poté tým odborníků Protonového centra připraví individuální ozařovací plán, který bude respektovat vaše požadavky a potřeby. Následovat bude samotná léčba, kdy budete do Protonového centra pravidelně docházet na ozařování v přesně stanovených dnech a čase, který bude rezervován pouze pro vás. Samotné ozařování protonem sice trvá pouze několik minut, ale včetně přípravy a konzultace strávíte v našem centru zhruba jednu hodinu.


Vstupní vyšetření

Vstupní vyšetření

Protonová léčba není vhodná pro všechny typy diagnóz. Rádi vám pomůžeme orientovat se v různých možnostech léčby. Přijďte k nám na bezplatnou konzultaci léčby (vstupní vyšetření). Sjednejte si vhodný termín u našich koordinátorek léčby na telefonním čísle +420 222 998 989, pomocí e-mailového spojení: pacient@ptc.cz nebo vyplňte webový kontaktní formulář.

Diagnostika

Diagnostika

Pro přípravu ozařovací plánu jsou potřebná diagnostická vyšetření. Všechny potřebné diagnostické přístroje máme v Protonovém centru k dispozici. Potřebná vyšetření tak podstoupíte rychle a bez čekání. Disponujeme nejmodernější diagnostikou:

Kontrola dýchání při protonové léčbě

V případě nádorů s lokalizací v oblasti hrudníku, které se pohybují společně s nádechem a výdechem, je nutné používat techniku řízeného dýchání a systému Dyn´R. Jedná se o prověřenou metodu, díky které je možné regulovat rozdíly v náplni plic během dýchání. Metoda spočívá v kontrolovaném zadržení dechu, který si pacient nejprve natrénuje. Samotné ozařování protonem probíhá pouze při zadrženém dechu.

Plánování

Plánování

Maligní lymfom je na základě provedených vyšetření přesně lokalizován. Během 3 až 5 dnů je pro vás připraven individuální ozařovací plán, který detailně určuje vlastní protonovou léčbu, z jakých směrů a jakou intenzitou bude paprsek maligní lymfom ozařovat. Výhodou protonů je přesné zacílení paprsku, které sníží ozáření zdravých tkání, zvýší účinnost léčby maligních lymfomů a minimalizuje vedlejší účinky.

Léčba

Léčba lymfomů protonem

Do Protonového centra budete docházet na pravidelné návštěvy a kontroly. Vaše poloha při ozařování bude před každou terapií pečlivě překontrolována. Ověříme ozařovací plány a veškerá související data, podle nichž se celé ozařování řídí. Průběžně, minimálně jednou týdně, budete se svým lékařem konzultovat průběh protonové léčby i váš aktuální zdravotní stav.

Chcete více informací o léčbě rakoviny maligních lymfomů?

‹ Zpět

Lymfomy

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde