Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Lymfomy

Plán protonové léčby

MALIGNÍCH LYMFOMŮ

Jak protonová léčba probíhá?

Protonová léčba je ambulantní, bez nutnosti hospitalizace. Nejprve absolvujete vstupní vyšetření a diagnostiku. Tým odborníků Protonového centra následně sestaví ozařovací plán, který vám bude připraven na míru. Do Protonového centra budete pravidelně docházet na ozařování v přesně stanovených dnech a čase, který bude rezervován pouze pro vás. Samotné ozařování protonem sice trvá pouze několik minut, ale včetně přípravy a konzultace strávíte v našem centru zhruba jednu hodinu.

Projekt GPS

V roce 2017 jsme v Protonovém centru spustili nový projekt s názvem GPS, který má pomoci našim pacientům, aby se orientovali v této nelehké životní situaci, kdy jim byla sdělena onkologická diagnóza.

Vstupní vyšetření

Protonová léčba není vhodná pro všechny typy diagnóz. Rádi vám pomůžeme orientovat se v různých možnostech léčby. Přijďte k nám na bezplatnou konzultaci léčby (vstupní vyšetření). Sjednejte si vhodný termín s koordinátorkami léčby z našeho Klientského servisu na čísle: 222 999 000, pomocí mailového spojení pacient@ptc.cz nebo přes webový formulář.

Diagnostika

Všechny potřebné diagnostické přístroje k přípravě ozařovacího plánu máme v Protonovém centru k dispozici. Potřebná vyšetření tak podstoupíte rychle a bez čekání. Pracujeme s nejmodernější diagnostikou:
magnetická rezonance (MR)
a pozitronová emisní tomografie v kombinaci s počítačovou tomografií (PET/CT).

V případě nádorů s lokalizací v oblasti hrudníku, které se pohybují společně s nádechem a výdechem, je nutné používat techniku řízeného dýchání a systému SDX Dyn´R. Jedná se o prověřený přístup s prokázanou účinností, eliminující rozdíly v náplni plic při ozařování. Ozařování protonem probíhá pouze v řízeném nádechu.

Plánování

Maligní lymfom je na základě provedených vyšetření přesně lokalizován. Během 3 až 5 dnů je pro vás připraven individuální ozařovací plán, který detailně určuje vlastní protonovou léčbu, z jakých směrů a jakou intenzitou bude paprsek maligní lymfom ozařovat. Výhodou protonů je přesné zacílení paprsku, které sníží ozáření zdravých tkání, zvýší účinnost léčby maligních lymfomů a minimalizuje vedlejší účinky.

Léčba lymfomů protonem

Do Protonového centra budete docházet na pravidelné návštěvy a kontroly. Vaše poloha při ozařování bude před každou terapií pečlivě překontrolována. Ověříme ozařovací plány a veškerá související data, podle nichž se celé ozařování řídí. Průběžně budete se svým lékařem konzultovat průběh protonové léčby i váš zdravotní stav.

Chcete více informací o léčbě rakoviny maligních lymfomů?

‹ Zpět

Lymfomy

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde